Dombrovskis: Sociālā nodokļa nemaksāšana par autoratlīdzībām ir robs likumā, kas jālikvidē

Galvenā > Aktuāla informācija > Dombrovskis: Sociālā nodokļa nemaksāšana par autoratlīdzībām ir robs likumā, kas jālikvidē

Rīga, 20.aug., NOZARE.LV. Situācija, kas izveidojusies saistībā ar sociālā nodokļa nemaksāšanu par autoratlīdzībām, ir robs likumā, kas jālikvidē, uzskata Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V).

Viņaprāt, šajā jomā nav liels melnās ekonomikas īpatsvars, bet tā drīzāk esot klasiska nodokļu optimizēšanas shēma, kas tiek masveidā izmantota.

Premjers teica, ka par šo jautājumu un iespējām piemērot kādus atvieglojumus noteikti būs diskusija, taču šādus robus nodokļu likumos valdība cenšas aizvērt.

Kā ziņots, Finanšu ministrija (FM) ierosinājusi izstrādāt priekšlikumu, kas noteiktu pienākumu veikt valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas (VSAOI jeb sociālo nodokli) no autoratlīdzības, piemēram, žurnālistiem un citiem autoriem.

Izvēles iespēju - maksāt vai nemaksāt šo nodokli - ministrija vēlas saglabāt tikai attiecībā uz pasīva veida ienākumu no autoratlīdzības, piemēram, maksājumam par tiesībām tulkot darbu, par tiesībām izplatīt darbu un līdzīgos gadījumos.

Šādu ierosinājumu kritizējusi Latvijas Žurnālistu savienība, kas norāda, ka FM priekšlikums neuzlabos žurnālistu sociālo aizsardzību, bet gan ievērojami samazinās žurnālistu un citu radošo profesiju pārstāvju dzīves līmeni. Turklāt tas radīšot sociāla rakstura konfliktu saasinājumu masu informācijas līdzekļu uzņēmumos, radot būtisku vārda brīvības apdraudējumu Latvijā.

Arī Latvijas Preses izdevēju asociācija, Latvijas Raidorganizāciju asociācija un Latvijas Grāmatizdevēju asociācija paudusi savus iebildumus pret šo ieceri.

Autors: Mārtiņš Kalaus, Nozare.lv
Avots: www.vid.lv