Kontekstā ar nākamā gada budžetu koalīcija darba grupā diskutēs par iespējamām izmaiņām nodokļu politikā

Galvenā > Aktuāla informācija > Kontekstā ar nākamā gada budžetu koalīcija darba grupā diskutēs par iespējamām izmaiņām nodokļu politikā

Rīga, 17.jūn., LETA. Valdošā koalīcija vienojusies izveidot darba grupu, kas vērtēs iespējamas izmaiņas nodokļu politikā kontekstā ar 2014.gada budžetu, žurnālistiem pēc koalīcijas padomes sēdes sacīja Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V).

Darba grupa finanšu ministra Andra Vilka (V) vadībā, piesaistot visu koalīcijas politisko spēku pārstāvjus un ekspertus, diskutēs par iespējamām izmaiņām arī kontekstā ar nevienlīdzības mazināšanu.

Darba grupa izveidota, lai mēģinātu koordinēt dažādas nostājas un nonāktu pie vienotā risinājuma. Valdības vadītājs arī pauda, ka līdz šim, veidojot budžetu, vienmēr ir izdevies nonākt pie vienotā risinājuma, tāpēc viņš cer, ka tas izdosies arī šoreiz.

Vienlaikus Dombrovskis uzsvēra, ka neviens no koalīcijas partneriem neiebilst pret darbaspēka nodokļu samazināšu, bet jautājums ir par to, kādā veidā precīzi to veikt. Premjers skaidroja, ka pietiekami daudz starptautisku ekspertu norādīja, ka efektīvāks risinājums nevienlīdzības un bezdarba mazināšanai ir neapliekamā minimuma un atvieglojumu par apgādībā esošām personām paaugstināšana.

Savukārt Reformu partijas frakcijas vadītājs Edmunds Demiters uzsvēra, ka darba grupā būs iespējams rast risinājumus, nemainot likumu par iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN).

Kā ziņots, Saeima pērn pieņēma grozījumus likumā par IIN, paredzot pakāpeniski samazināt IIN likmi - no 2013.gada 1.janvāra no 25% uz 24%, 2014.gadā - uz 22%, bet 2015.gadā - uz 20%. IIN samazināšanu par savu prioritāti ir izvirzījusi Reformu partija. Savukārt labklājības ministre un finanšu ministrs jau iepriekš bija izteikušies, ka IIN samazināšana par diviem procentpunktiem nākamajā gadā vēl būtu diskutējama.

autors Alina Lastovska, LETA